• info
  • credits
  • upcoming
  • images
Thu 1 October 2020
Toulouse
Fri 2 October 2020
Toulouse
Sat 3 October 2020
Toulouse
Thu 8 October 2020
Toulouse
Fri 9 October 2020
Toulouse
Sat 10 October 2020
Toulouse
Mon 12 October 2020
Ibos
Tue 13 October 2020
Ibos
Thu 15 October 2020
Aix-en-Provence
Fri 16 October 2020
Aix-en-Provence
Wed 21 October 2020
Brussel
Thu 22 October 2020
Brussel
Fri 23 October 2020
Brussel
Sat 24 October 2020
Brussel
Fri 30 October 2020
La Chaux de fonds
Sat 31 October 2020
La Chaux de fonds
Fri 6 November 2020 20:00
Vevey
Sat 7 November 2020 20:00
Vevey
Tue 10 November 2020
Yverdon-les-bains
Wed 11 November 2020
Yverdon-les-bains
Tue 24 November 2020
Lorient
Wed 25 November 2020
Lorient
Wed 12 May 2021
Genève
Thu 13 May 2021
Genève
Fri 14 May 2021
Genève
Sat 15 May 2021
Genève
Show past dates
Tue 7 July 2020 19:30 Les Nuits de Fourvière

https://www.nuitsdefourviere.com/

Mon 6 July 2020 19:30 Les Nuits de Fourvière

https://www.nuitsdefourviere.com/

Sun 5 July 2020 19:30 Les Nuits de Fourvière

https://www.nuitsdefourviere.com/

Sat 4 July 2020 19:30 Les Nuits de Fourvière

https://www.nuitsdefourviere.com/

archief

No upcoming events

“Ik wil me met de belachelijke trekjes van de mensheid bezighouden en de tekortkomingen van de wereld theatraal aangenaam verbeelden.” - Jean-Baptiste Poquelin (Molière)

In 2004 maakte STAN het succesvolle Poquelin (2004), een voorstelling gebaseerd op een aantal stukken van Molière. En dat smaakte naar meer.
Deze keer gaan Stijn Van Opstal, Bert Haelvoet, Damiaan De Schrijver, Jolente De Keersmaeker, Els Dottermans, Willy Thomas en Frank Vercruyssen aan de haal met Le Bourgeois gentilhomme (1670), waarin Molière spot met een rijke burger die het gedrag van de adel wil imiteren en L’Avare (1668), een tragikomedie over gierigheid, machtswellust, hebzucht, waarheid en leugen, die bol staat van de absurde financiële en morele deals waar we elkaar mee bestoken.

tg STAN - Poquelin II
tg STAN - Poquelin II
tg STAN - Poquelin II
tg STAN - Poquelin II

tekst  Molière (‘L’avare’ en ‘Le Bourgeois Gentilhomme’)
van en met  Els Dottermans, Willy Thomas, Stijn Van Opstal, Bert Haelvoet, Jolente De Keersmaeker, Damiaan De Schrijver en Frank Vercruyssen 
lichtontwerp Thomas Walgrave
kostuums Inge Büscher
productie en decor tg STAN
coproductie van de Nederlandstalige versie Toneelhuis/Olympique Dramatique, NTGent, Dood Paard en ARSENAAL/LAZARUS
coproductie van de Franstalige versie Centre Dramatique National Besançon Franche-Comté (FR), Les Nuits de Fourvière (Lyon, FR), Théâtre de Lorient Centre Dramatique National (FR), Théâtre populaire romand La Chaux-de-Fonds (CH), Théâtre Garonne (Toulouse, FR), Le Parvis scène nationale Tarbes Pyrénées (FR), Comédie de Genève (CH)